WYDARZENIA

28-30.11.2019 - Krucjata Wyzwolenia Człowieka

kosciol NMP

W dniach 28-30 listopada 2019r. odbyły się rekolekcje wyzwolenia człowieka pod hasłem ,,Wolni i wyzwalający''. Prowadził je ks. Jan Cholewa-archidiecezjalny duszpasterz Krucjaty Wyzwolenia Człowieka - proboszcz parafii Św. Jadwigi Królowej w Tomaszowie Maz. we współpracy z ks. Mariuszem Turczyńskim, Ruchem Światło-Życie, Odnową w Duchu Św. Studnia Jakuba i młodzieżową wspólnotą ,,Effatha". Rekolekcje skierowane były dla wiernych całego miasta i odbywały się w kościele NMP Królowej Polski, ul. Słowackiego w/g następującego programu:

 1. 28.11.2019r. – czwartek
  - godz. 18.00 – Eucharystia
  - godz. 19.00 – konferencja.
  Zarówno w homilii jak i w konferencji, jako przedłużenie wcześniejszych treści ks. Jan Cholewa wyjaśniał nam, na czym polega KWC. Po mszy św. usłyszeliśmy świadectwo małżonków - Przemka i Magdy, którzy od 20 lat trwają w KWC, dzięki systematycznej modlitwie małżeńskiej pod przewodnictwem Maryi.
 2. 29.11.2019r. – piątek
  - godz. 17.45 – Koronka
  - godz. 18.00 – Eucharystia
  - godz. 19.00 – Uwielbienie
  W homilii ks. Jan przybliżył nam temat rodziny, która jest szkołą trzeźwości. Wzorem dla każdej rodziny jest Święta Rodzina, w której przyszedł na świat Jezus nasz Zbawiciel. Drogą do zaprzestania tragedii braku trzeźwości w rodzinie jest wspólna modlitwa, zwłaszcza różańcowa, do której podczas swojego pontyfikatu zachęcał święty Jan Paweł II papież.
  Podczas adoracji Najświętszego Sakramentu modliliśmy się o trzeźwość w naszych rodzinach, przepraszaliśmy Boga za grzechy wynikające z nadużywania alkoholu i za wstawiennictwem Maryi w modlitwie różańcowej.
 3. 30.11.2019r. - sobota
  - godz. 15.00 – Koronka
  - godz. 15.15 - Nabożeństwo Pokutne
  - godz. 17.00 - Kawa, ciasto
  - godz. 17.30 – Różaniec
  - godz. 18.00 – Eucharystia
  - godz. 19.00 - Modlitwa wstawiennicza o uzdrowienie i uwolnienie.
  W homilii podczas Eucharystii ks. Jan wskazał nam drogę naszego powołania, aby całe nasze życie było podążaniem za Chrystusem i naśladowaniem Go w głoszeniu Dobrej Nowiny. Przedstawił nam wzór w osobie sługi bożego ks. Blachnickiego - założyciela Ruchu Światło-Życie i KWC.

Po mszy św. zanim rozpoczęła się modlitwa wstawiennicza, nasza liderka - Ania Skoczylas w krótkiej konferencji wyjaśniła wszystkim zgromadzonym, na czym polega modlitwa wstawiennicza i jaka jest droga do przeżycia modlitwy uwolnienia w/g pięciu kluczy w Domu Miłosierdzia posługującym we wspólnocie Studnia Jakuba.

Bogu niech będą dzięki za czas przeżytych rekolekcji KWC, za Jego uzdrawiającą moc w sercach osób, które pragną uzdrowienia, uwolnienia, ale także służą w tym dziele braciom i siostrom w Kościele.footer

28.09.2019 - DZIEŃ SKUPIENIA WE WSPÓLNOCIE

W dniu 28.09.2019r. nasza Wspólnota przeżywała dzień skupienia, o temacie - „Razem nie osobno, o budowaniu wspólnoty i przyjaźni”. Dzień ten przeżyliśmy pod przewodnictwem zaproszonych goście z Centrum Mocni w Duchu z Łodzi, tj. Ania Dębska i Ania Lasoń-Zygadlewicz, wg. następującego programu:

 • godz. 10,00 - zawiązanie wspólnoty (modlitwa i śpiew)
 • godz. 10,15 - konferencja w wykonaniu Ani Dębskiej nt. „Podejmij ster na statku w obecności Jezusa, który cię zaprasza i jest przy Tobie”. Ta konferencja przeplatana była różnymi ćwiczeniami w formie warsztatów, które miały na celu nauczyć nas pokonywać pojawiające się we wspólnocie trudności np. w podejmowaniu decyzji, w nawiązywaniu relacji zwłaszcza z obcymi osobami.
 • godz. 11,00 - przerwa na kawy, ciacho
 • godz. 11,30 - kolejna konferencja i warsztat nt. Jezusowi spodobało się, aby łączyć osoby posiadające różne talenty i umiejętności razem we wspólnocie.
 • godz. 12,00 - konferencja Ani Zygadlewicz nt. Do czego powołuje mnie Bóg na drodze ewangelizacji, zobacz przeciwności i swoje ograniczenia. Po konferencji w grupkach trzy osobowych modliliśmy się za siebie nawzajem o nowe namaszczenie Duchem Św. do  podjęcia ewangelizacji w imię Jezusa Chrystusa.
 • W dalszej części konferencji i warsztatów, w myśl Słowa Gal. 6,2 ,,Jeden drugiego brzemiona noście i tak wypełniajcie prawo Chrystusowe" na karteczkach wypisywaliśmy swoje intencje z prośbą o modlitwę wstawienniczą i losowo w dowolne formie ta modlitwa została podjęta każdy za każdego. I w ten sposób każdy został omodlony.
 • godz. - 13,15 - obiad.
 • godz. - 13,45 - konferencja Ani Zygadlewicz nt. składania świadectwa swojego nawróceni, które powinno się składać z trzech podstawowych punktów:
  • moje życie przed nawróceniem
  • moment i okoliczności spotkania Jezusa
  • moje życie po nawróceniu-kroczenie z Jezusem.
   Wg przedstawionego wzoru każdy uczestnik naszego skupienia w ciągu 7 min. miał za zadanie napisać w formie konspektu swoje świadectwo nawrócenia, następnie dobrać się w 2-osobowe grupki, aby sobie nawzajem powiedzieć przygotowane świadectwo również w czasie 7 min oraz dokonać ewentualnej wzajemnej oceny - co było w świadectwie poruszające, a nad czym należy jeszcze popracować.
 • godz. 15,00 - modlitwa koronką do Miłosierdzia Bożego pod pomnikiem Św. Antoniego prowadzona przez ks. proboszcza S.Klicha w łączności z ogólnoświatową Koronką na ulicach naszych miast w intencji pokoju na świecie.
 • godz. 15,30 - przeżyliśmy uroczystą Eucharystię, której przewodniczył i homilię wygłosił ks. proboszcz Sławomir Klich - opiekun naszej Wspólnoty. Miejmy nadzieję, że zarówno wygłoszone konferencje jak i warsztaty poprowadzone przez zaproszonych gości wydadzą właściwe owoce dla budowania naszej wspólnoty w duchu przyjaźni razem nie osobno, a Jezus niech będzie zawsze na pierwszym miejscu.
  footer

16.06.2019 - FESTYN RODZINNY PRZY SANKTUARIUM ŚW. ANTONIEGO

W dniu 16.06.2019(niedziela) w Sanktuarium Św. Antoniego odbył się Festyn Rodzinny poprzedzony modlitwą - Koronką do Miłosierdzia Bożego o godz.15.00. Nasz Zespół Studni Jakuba rozpoczął rodzinne świętowanie koncertem ewangelizacyjnym, podczas którego zebrana społeczność naszego miasta czynnie uczestniczyła w animowanej modlitwie śpiewem, tańcem oraz radością w Duchu Świętym, jako wspólnota.
Całość Festynu Rodzinnego uświetniły występy w wykonaniu dzieci z Przedszkola ,,Antoś", scholi młodzieżowej oraz koncert uczniów szkoły muzycznej naszego miasta, a także różne atrakcje i smakołyki.
W zorganizowanie Festynu Rodzinnego zaangażowały się zespoły parafialne przy Sanktuarium Św. Antoniego pod kierownictwem tutejszego proboszcza Sławomira Klicha.

Bogu niech będą dzięki za wstawiennictwem Św. Antoniego - patrona naszej parafii, miasta i powiatu za żywy Kościół Tomaszowski.

footer

08.06.2019 - CZUWANIE PRZED ZESŁANIEM DUCHA ŚWIĘTEGO

Coroczne czuwanie, przed Zesłaniem Ducha Świętego w dniu 08.06.2019, nasza wspólnota przeżywała prowadzona Słowem z Ew. Św. Jana 7,38 - ,,Jeśli ktoś jest spragniony, a wierzy we Mnie - niech przyjdzie do Mnie i pije!".
Tym razem  wigilię Pięćdziesiątnicy świętowaliśmy wspólnie ze społecznością naszego miasta  w Sanktuarium Świętego Antoniego wg: następującego programu:

 1. 19.30 - zawiązanie wspólnoty
 2. 20.00 - konferencja "O darach Ducha Św."(ks. Mariusz Turczyński) i świadectwa, modlitwa wstawiennicza
 3. 22.00 - przerwa na kawę i ciasto
 4. 22.30 - Eucharystia (Ks. proboszcz Sławomir Klich i ks. Mariusz Turczyński)

Organizatorami tegorocznego czuwania byli:

 • - Odnowa w Duchu Św. -,,Studnia Jakuba"
 • - Wspólnota młodzieżowa -,,Effatha"
 • - Ruch Światło - Życie.

footer

18.05.2019 - CZUWANIE ODNOWY W DUCHU ŚWIĘTYM NA JASNEJ GÓRZE

Z udziałem ok. 30 tys. osób w dniu 18.05.2019r. (sobota) na Jasnej Górze nasza Wspólnota trwała na dorocznym czuwaniu Odnowy w Duchu Świętym. Spotkanie było wielkim wołaniem o jedność i ożywianie mocy przyjętych sakramentów, nie tylko w odniesieniu do grup charyzmatycznych działających w Kościele, ale wśród wszystkich wierzących. Jest to odpowiedź na zaproszenie papieża Franciszka do budowania ,,Charis", czyli strumień łaski.
Gościem czuwania była Michelle Moran (Anglia), członek Papieskiej Rady ds. świeckich, koordynująca działania ,,Charis".
W czasie spotkania na jasnogórskich błoniach pielgrzymi wysłuchali dwóch konferencji, wspólnie modlili się śpiewem, tańcem uwielbiając naszego Pana wg, następującego programu:

 1. 9.30   - zawiązanie wspólnoty – uwielbienie.
 2. 10.15 - wprowadzenie tematu ,,Charis", ks. Sławomir Płusa.
 3. 10.30 - konferencja I - ,,strumienie łaski" - początek i dziś; modlitwa - ks. Andrzej Grefkowicz.
 4. 11.30 - konferencja II - różne oblicza Odnowy - inspiracja - Michelle Moran - modlitwa przed Najświętszym Sakramentem.
 5. 13.00 - ogłoszenia, obiad, spowiedź.
 6. 14.45 - uwielbienie Bożego Miłosierdzia.
 7. 15.15 - Pięćdziesiątnica Paschalna, a posługa charyzmatyczna dziś - ks. Tomasz Szałanda
 8. 16.00 - modlitwa o wylanie Ducha Świętego i o jedność w ruchach Kościoła
 9. 17.00 - Eucharystia

Modlitwę śpiewem animował zespół ,,Poczekalnia Pana Boga" z Chmielnika (diec. kielecka).
Punktem centralnym dorocznego czuwania była Eucharystia, której przewodniczył bp. Andrzej Siemieniewski - od wielu lat związany z Katolicką Odnową w Duchu Świętym.

footer

15.03.2019 - GOŚCIE WE WSPÓLNOCIE - DWIE ANIE

W dniu 15.03.2019 r. podczas naszego piątkowego spotkania modliliśmy się wraz z zaproszonymi wcześniej gośćmi ze wspólnoty Mocni w Duchu tj. z Anią Zygadlewicz-Lasoń i Anią Dębską.
Ania Zygadlewicz wygłosiła nam konferencję nt. „Twój język ma moc", w której podkreśliła jaką moc nadał Bóg naszemu językowi.
Nasz język, jakim się posługujemy kieruje naszym życiem w sensie negatywnym lub pozytywnym. Jeśli chodzi o ciemne strony naszego języka to skłonni jesteśmy do narzekania, osądzania, wypowiadania pesymistycznych zdań o sobie lub o innych, pochlebstwa na wyrost często fałszywe, sarkazm, użalanie się nad sobą, itp.
Słowo Boże uczy nas przeciwstawiania się negatywnym skutkom wypowiadania słów, które pochodzą od diabła. Jezus Chrystus, kiedy był kuszony na pustyni, uczy nas jak przeciwstawiać się pokusom diabła (Łk.4,1-13). W Liście św. Jakuba 4,7 Bóg wyposaża nas w „miecz słowa, aby diabeł uciekł od nas”. W Liście do Efezjan 4,25-32, św. Paweł uczy nas „zamiast wytykania komuś wad pokazuj bliźnim cnoty”.
W zasadzie w całej Biblii Bóg przestrzega nas i zachęca do dbałości o nasz język, abyśmy byli czujni posługując się darem wypowiadanego słowa.
W dalszej części spotkania Ania Dębska przeprowadziła warsztaty nt. „kosiarki i konewki” (konewka - symbol podlewania słów zmierzających ku dobru, kosiarka kosi wszelkie dobro w nas), oraz dzielenie i modlitwa w grupkach na podst. Ps.91.
Na zakończenie poprowadzona była modlitwa wstawiennicza dla tych, którzy jej pragnęli.

Bogu niech będą dzięki za wszelkie dobro, jakie wypłynęło z posługi słowa głoszonego z mocą, oraz promocji książki ,,Jesteś piękna", której autorką jest Ania Zygadlewicz-Lasoń.footer

 

09.02. - 10.02. 2019 FORUM CHARYZMATYCZNE - ŁÓDŹ

Forum Charyzmatyczne 2019 d m

W dniach 9-10 luty 2019 nasza wspólnota w liczbie 35 osób uczestniczyła w Forum Charyzmatycznym w Łodzi organizowanym przez Centrum Mocni w Duchu w Łódzkiej Hali Sportowej przy ul. Skorupki.
Spotkaniu przyświecało hasło: ,,Wielkie rzeczy uczynił mi Wszechmocny", a więc Maryja raduje się w Duchu Świętym i jest razem z nami. Gościem formacyjno-ewangelizacyjnego spotkania była Mary Healy - światowej sławy biblistka, międzynarodowy mówca i doktor teologii katolickiej. Jej pasją jest Pismo Święte, ewangelizacja, modlitwa o uzdrowienie oraz życie duchowe. Mary na co dzień wykłada w Wyższym Seminarium Duchownym w Detroit. Jest także przewodniczącą Komisji Doktrynalnej Światowej Koordynacji Odnowy Charyzmatycznej (ICCRS) oraz członkiem Papieskiej Rady ds. Popierania Jedności Chrześcijan. Jest autorką wielu książek, w Polsce została wydana m.in. pozycja pt. ,,Uzdrowienie - Boża miłość nie ma granic", oraz książka pt. ,,Mężczyźni i kobiety są z raju".
Uczestnicząc w Forum wysłuchaliśmy czterech konferencji wygłoszonych przez Mary zatytułowanych:

- Czekajcie na obietnicę Ojca
- Charyzmaty Ducha Świętego
- Moja przemiana jest możliwa
- Jezus uzdrawia dziś.

Podczas trwania Forum uczestniczyliśmy w modlitwie uwielbienia, modlitwie o dary Ducha Świętego, adoracji Najświętszego Sakramentu, w warsztatach modlitwy wstawienniczej oraz w modlitwie o uzdrowienie.
Zarówno pierwszego jak i drugiego dnia uczestniczyliśmy we Mszy Świętej. W sobotę w wieczornej Mszy Świętej przewodniczył  abp Grzegorz Ryś. W wygłoszonej homilii abp zwrócił uwagę na temat miłosierdzia - ,,Kiedy widzisz ludzką biedę, taką prawdziwą biedę i twoje serce jest poruszone, wtedy możemy powiedzieć o miłosierdziu".

Podsumowując czas spędzony na Forum trzeba nam przyjąć do wiadomości, że chcąc naśladować Jezusa nieustannie musimy napełniać się Duchem Świętym, niezależnie od wieku i stażu trwania we wspólnocie, bo jesteśmy ,,naczyniami, które przeciekają"- co podkreśliła  Mary, Jezus nasz Pan pragnie posyłać nam swego Ducha, pragnie uzdrawiać nas dziś, bo nas kocha!.

footer

 

ARCHIWUM "WYDARZEŃ">>>

 

 

STUDNIA JAKUBA