Rekolekcje w Porszewicach

Tu możesz obejrzeć Ośrodek w Porszewicach http://www.osrodekporszewice.pl/
 
Na czym polega uczestnictwo w rekolekcjach? 

Po przeżyciu Seminarium Odnowy Życia w Duchu Świętym zapraszamy Cię na wyjazdowe rekolekcje, które prowadzimy w Porszewicach (15 km od Łodzi).

Rekolekcje te odbywają się w całkowitym milczeniu. Aby w nich uczestniczyć oczekujemy trzech rzeczy:

  1. Pragnienia osobistego spotkania z Bogiem,
  2. Twojej zgody na całkowite milczenie (również wyłączenie komórki),
  3. Otwartości, aby móc o duchowym doświadczeniu rozmawiać z towarzyszem duchowym (15 minut codziennie podczas całych rekolekcji).

Autorem tych rekolekcji jest św. Ignacy Loyola, patron rekolekcji w Kościele Katolickim i założyciel zakonu jezuitów. Dlatego też prowadzącymi rekolekcje są zawsze jezuici, zaś zespół Mocni w Duchu towarzyszy rekolekcjom muzycznie i modlitewnie.

Na jakie etapy są podzielone rekolekcje?

Rekolekcje Ignacjańskie w Porszewicach podzielone są na kilka kolejno przeżywanych etapów.

Pierwszym etapem jest „Fundament” – pełnych pięć dni w milczeniu.

Następnie mamy I, II, III i IV Tydzień. „Tydzień” – to nazwa rekolekcji, pisana wielką literą. Dlatego mówimy np. „Drugi Tydzień”. Nie zawsze odpowiada on siedmiu dniom tygodnia. Pierwsze etapy są dłuższe, z przyjazdem i wyjazdem I i II Tydzień trwają 8 dni.

Zaś III i IV Tydzień najczęściej 7 dni.

Pomiędzy poszczególnymi Tygodniami mamy zasadniczo rok przerwy, aby przeżyte treści móc wcielić w życie. Nie chodzi bowiem o duchowe objadanie się, a o usłyszenie tego, co mówi mi Bóg i wcielanie tego w życie.

Jak przeżywamy kolejne tygodnie rekolekcji?

Poszczególnych Tygodni nie można przeskakiwać. Czyli musimy je robić kolejno. Jest jednak bardzo dużo osób, które zanim pójdą dalej, wracają do poprzednich etapów. Np. po przeżyciu II Tygodnia ktoś robi Fundament, aby później przejść na III Tydzień. Jest to normalna praktyka.

Istnieje też forma rekolekcji nazywana „Syntezą”. Są to rekolekcje dla tych, którzy przeżyli już wszystkie cztery Tygodnie. Synteza łączy w sobie poszczególne tygodnie i Fundament. Bardzo często Synteza jest tematyczna i dotyczy konkretnego zagadnienia (jednej księgi Biblii lub jednego tematu).

Podczas rekolekcji ignacjańskich w Wolborzu przewidziana jest również modlitwa o uzdrowienie i modlitwa o podjęcie nowej współpracy z Duchem Świętym.

Jeśli zapisałeś się na rekolekcje, a wiesz, że nie przyjedziesz – koniecznie wypisz się, abyś nie blokował miejsca osobie, która bardzo chce przyjechać.

W rekolekcjach ignacjańskich  bierze udział ok.1200 osób rocznie.

Zaś w całej Polsce ponad 5 tys. osób rocznie.

 

TERMINY REKOLEKCJI >>>
 
 
STUDNIA JAKUBA